Українська версія сайту

Здай кров - збережи життя!

18-11-2014

З доісторичних часів було відомо , що значна втрата крові призводить до загибелі. Прагнення відновити баланс заради порятунку життя виглядає цілком логічним. Сьогодні донорство (від латинського слова donare - що означає «дарувати») це добровільна , усвідомлена здача крові донором на користь реципієнта (того, хто приймає , отримує) . При цьому може здаватися цільна кров , або ж її компоненти . Донор безпосередньо перед здачею крові проходить медичне обстеження , в тому числі робиться аналіз крові.

Так, 60 курсантів навчально-наукового інституту підготовки фахівців для підрозділів міліції громадської безпеки та Національної гвардії України, вирішили зробити добру справу і приєднались до акції яку проводить Національна академія внутрішніх справ по здачі крові. Мета якої – своєчасне надання трансфузійної допомоги постраждалим в АТО військовослужбовцям, міліціонерам, що лікуються в гематологічних, опікових, травматологічних, реанімаційних та інших відділеннях лікувально-профілактичних закладів Києва та необхідність регулярного поповнення запасів компонентів крові.

Бути донором – почесно і корисно. Адже у донорів за рахунок регулярного оновлення крові набагато стійкіше функціонує імунна система , печінка , підшлункова залоза , травна система . Донори , згідно зі статистикою , живуть у середньому на кілька років довше інших своїх співгромадян. Це обумовлено , крім постійного контролю стану здоров'я , ще й емоційною складовою. Багато людей вже розуміють , що дарувати набагато приємніше , ніж отримувати дари . Дарувати кров часто означає - дарувати життя.

Олена Ремез

 
Портал Національної академії внутрішніх справ
X
X